7 nasvetov za nego kože v hladnejšem vremenu
1. Hidrirajte telo - pijte veliko vode
2. Skrbno izberite čistilno sredstvo
Čistilna nega obraza naj ne vsebuje ostrih kemikalij, ki kožo prej poškodujejo kot negujejo. Sestavine kot so alkohol in dodane dišave, ne bodo koristile suhi in razpokani koži, saj odstranjujejo naravno maščobo s povrhnjice kože. Pomembno je, da čistilna sredstva pomagajo koži ohranjati vlago, hkrati pa odstranjujejo dnevno umazanijo in ličila.
3. Piling za pomlajeno kožo
V našem salonu uporabljamo Algae peel off maske, ki so narejene na osnovi izvlečkov morskih alg in so izjemno učinkovite pri vlaženju kože, odpravljanju gubic na predelu okoli oči in ust ter vračajo koži prožnost tkiva. Te maske vsebujejo karbohidrate, ki ob nanosu maske na obraz naredijo plastičen film. Ta s pritiskom na kožo aktivira prodiranje sestavin v podkožje. Sestavine maske znižujejo temperaturo kože do 6°C in ustvarijo hladilni učinek, ki kožo učvrsti, okrepi imunski sistem in zmanjšuje videz gubic. Posebnost teh mask je, da učinkujejo 24 ur. Ker jo snamemo v enem kosu, jo lahko odnesete s seboj in si jo lahko ponovno nadenete tekom dneva. Izbirate lahko med 10. različnimi vrstami mask, ki jih prilagodimo glede na potrebe vaše kože. V hladnejših mesecih priporočamo nanos Zlate maske, ki je primerna za revitalizacijo in nahranitev kože z minerali ali Vitaminske maske z visoko vsebnostjo naravnega vitamina C, izvlečka kopra in morskih alg, ki spodbujajo sintezo kolagena in zmanjšujejo škodljive učinke prostih radikalov ter tako povečujejo elastičnost kože. Pomlajen videz je zagotovljen.
4. Čas prhanja naj bo kratek
Hladno vreme in premraženo telo kar kličeta po vroči prhi in kopeli. Če se jima ne morete upreti, si ju privoščite le poredkoma. Pretirano vroča voda vas dehidrira in spere naravno maščobo s povrhnjice kože. Dražeča rdeča in srbeča koža je znak, da ste pretiravali s temperaturo vode. Skrajšajte tudi čas prhanja.
5. Po umivanju uporabite naravno vlažilno kremo
Bodite pazljivi pri izbiri vlažilne kreme za obraz in losjona za telo. V hladnejših mesecih naj bodo ti izdelki narejeni na oljni osnovi in ne na vodni osnovi. Najbolje je, da vlažilno kremo ali losjon nanesete takoj po umivanju, pri čemer ne pozabite na roke in noge, ki so najbolj obremenjen del telesa. Tako boste ohranili ustrezno vlažnost kože.
6. Zaščitite se pred vremenskimi vplivi
Kombinacija nizke vlažnosti in močnega vetra lahko povzroči na otip grobo in suho kožo, ki lahko pri daljših izpostavljenostih mrazu ali neustrezni negi privedejo do pojava gub in starikavega izgleda. Zato se nikar ne pozabite zaščititi pred neugodnimi vremenskimi pogoji z rokavicami in šalom. Oblačila, ki jih nosite v neposrednem stiku s kožo, naj bodo narejena iz naravnih in zračnih materialov. Nepogrešljiv je tudi balzam za ustnice, ki poskrbi za suhe in razpokane ustnice.
7. Uporabljajte kremo za sončenje tudi v hladnejših mesecih
Krema za sončenje je enako pomembna tudi pozimi, saj nas ščiti pred škodljivimi UV-žarki. Pri daljših izpostavljenostih poskrbite za zaščito obraza, vratu in rok z nanosom kreme za sončenje s faktorjem SPF 30 ali več. Še zlasti na smučišču nanesite kremo za sončenje vsaki dve uri ali takoj po močnem potenju. Najbolj občutljivi deli, na katere radi pozabimo, so zadnji del vratu, ustnice, ušesa in predel pod brado. Kremo za sončenje nanesite tudi v oblačnem vremenu.
Gibanju v hladnem vremenu se nikakor ne smemo odreči, je pa dobro, da smo nanj pripravljeni. Težko se je izogniti tudi bivanju v prostorih z nizko vlažnostjo. Vse to so dejavniki okolja, ki močno vplivajo na našo kožo in počutje. Zato bodite še toliko bolj pozorni pri nakupu kozmetičnih izdelkov. Če niste prepričani, kakšne vrste je vaša koža, ali pa se spopadate s težavno kožo, vam svetujemo obisk pri kozmetičarki, ki vam bo strokovno svetovala po kateri kozmetiki poseči za svojo kožo.
Zadostna količina spanja in počitka
Več telovadbe in gibanja na prostem
Skoraj vsaka oblika vadbe, od aerobike do joge, lahko pomaga pri odpravljanju stresa. Če niste ravno športni tip ali v dobri telesni pripravljenosti, lahko z malo vadbe še vedno veliko pripomorete k obvladovanju stresa. Vaš dnevni načrt za obvladovanje stresa naj vključuje vsaj 15 – 30 minut hoje, ki vas bo poživila in napolnila z energijo.
Izogibajte se uživanju kofeina, alkohola ter prigrizkov pred spanjem
Kofein se nahaja v številnih pijačah in živilih ter deluje kot poživilo, tako duševno kot tudi fizično. Zaradi njega lahko težje zaspite, se ponoči večkrat zbujate ali celo vstajate, saj vas tišči na stranišče. Pitje alkohola pred spanjem vas bo morda hitreje uspavalo, v resnici pa bo zmotilo vaš spanec kasneje v noči. Sledi pogostejše prebujanje, nočno potenje, povzroča nočne more, glavobole. Tudi hrana in prigrizki otežujejo regeneracijo notranjih organov in spodbujajo telo k delovanju, namesto k počitku.
Pravilno prehranjevanje
Ustrezno izbrana hrana ima velik vpliv na dobro počutje. Izogibajte se hitri hrani, predpripravljenim živilom, gaziranim pijačam, alkoholu ter sladkim prigrizkom in jih raje zamenjajte z lokalno pridelano hrano ter živili, ki vsebujejo veliko vitaminov, mineralov ter antioksidantov. Tako boste uspeli ohraniti čim bolj enakomerno raven energije skozi dan.
Skrb za dobro počutje
Kot gospodarji lastnega telesa bi mu morali posvečati več pozornosti in sprostitve. Ne iščite izgovore in si privoščite lahkotno masažo za sprostitev telesa in odpravljanje napetosti. Presenečeni boste nad njenim takojšnjim učinkom. Le sproščeno in umirjeno telo nas vodi v regeneracijo posameznega sistema v telesu.