Serum za hladnejše dni
Pomembno je, da prilagajate letnemu času tudi rutino nege kože. Ko temperatura pade in pihajo mrzli vetrovi postane zrak suh. Nastopi nizka vlažnost, ki je škodljiva za kožo. Ta postane razdražena in suha, še zlasti pri ženskah, saj je njihova koža tanjša. Zimski čas je še toliko bolj neugoden, saj imamo kombinacijo hladnega in suhega zraka zunaj ter vročega in suhega znotraj. Z učinkovitimi formulacijami si lahko pomagate hidrirati in nahraniti kožo ter jo zaščititi pred škodljivimi okolijskimi dejavniki.
Koža je različno dovzetna za težave, ki nastajajo ob hladnejšem vremenu. Pri nekaterih se pojavljajo rdečice in popokane kapilare, pri nekaterih lišaji in endemi, ter srbeča ali razpokana koža. Priporočamo vam pregled sestavin vaših kozmetičnih izdelkov in njihovo prilagoditev na nove vremenske razmere. V zimskem času zmanjšajte uporabo serumov na vodni osnovi ter jih zamenjajte z olji za obraz z vitaminom E in pomirjujočim kompleksom vitaminov B, kot je pantenol. Posegajte tudi po izdelkih, ki vsebujejo niacinamid, cink in hialuronsko kislino.
Vlažilne sestavine v kremah razvrščamo v dve kategoriji: okluzivne in vlažilne. Hialuronska kislina je vlažilec in privlači vlago, ki jo potegne v zgornjo plast kože. Ni nujno, da je ta vlaga vedno iz okoliškega zraka. Lahko jo potegne tudi iz globljih plasti kože, da navlaži zgornjo plast. Okluzive sestavine ravno nasprotno odbijajo vodo, to so nekateri voski in olja, kakavovo maslo in petrolatum. Na koži ustvarijo oviro in preprečujejo prehajanje vode in izhlapevanje v zrak.
Serumi za obraz so najboljši za vlaženje kože
Serumi za obraz so prilagojeni posebnim tipom kože in pomagajo pri zdravljenju specifičnih kožnih stanj. So eni izmed redkih izdelkov za nego kože, ki so koncentrirani in imajo višjo koncentracijo aktinih sestavin, njihove majhne molekule pa lahko prodrejo globoko v kožo.
Najbolje jih je uporabiti po toniku (čiščenje kože) in pred vlažilno kremo, ki preprečuje, da bi se izgubila učinkovitost seruma. Serumi so še posebej učinkoviti za pomiritev zelo suhe, razpokane kože, saj lahko izboljšajo raven hidracije od znotraj navzven. |
1) Vitamin C
Je pogosta in naravna sestavina proti staranju, namenjena osebam v poznih 30-ih ali 40-ih, ki imajo suho ali mešano kožo. Vitamin C izboljša teksturo kože in odpornost, poleg tega prispeva k tvorjenju kolagena, zato je priporočeno redno vključevanje v nego kože.
2) Hialuronska kislina
Ta sestavina je priporočena za nego dehidrirane in mešane kože. Hialuronska kislina poskrbi, da koža ne izgubi svoje naravne vlažnosti. Njen učinek se kaže v bolj sijoči koži. Uporaba seruma s hialuronsko kislino je še posebej priporočljiva v hladnejših mesecih.
3) Retinol ali vitamin A
Retinol je sestavina, ki učinkovito zdravi akne ter zmanjšuje videz gubic. Deluje kot antioksidant in ščiti kožo pred stresom in zunanjimi vplivi iz okolja. Poleg zmanjševanja videza gubic pripomore tudi k zmanjševanju pigmentacije kože. Hitro odstranjuje odmrle kožne celice ter spodbuja nastanek kolagena.
4) Kolagen
Po 25. letu prične naravna proizvodnja kolagena v telesu strmo upadati, s tem pa se pospeši proces staranja kože. Kolagenski serum je formula, ki združuje sestavine, ki skupaj spodbujajo proizvodnjo kolagena. Obnavlja elastičnost kože, ohranja primerno vlažnost, lahko celo posvetli ten kože pri ljudeh s hiperpigmentacijo.
Pravilen vrstni red uporabe izdelkov za nego obraza
Da bi dosegli čim boljšo učinkovitost kozmetičnih izdelkov, je potrebno slediti vrstnemu redu, kar je še posebej pomembno za uporabo serumov.
Dnevna rutina: 1. Tonik 2. Serum za obraz 3. Krema za okoli oči 4. Dnevna krema 5. Ličila Večerna rutina: 1. Odstranjevanje ličil 2. Tonik 3. Občasno piling ali maska 4. Serum za obraz 5. Večerna krem | |
Naj bo obisk kozmetičnega salona vaša prva izbira, preden se odločite za izbiro seruma. Strokovno osebje vam bo svetovalo, kakšno kozmetiko uporabljati glede na stanje vaše kože. To je lahko bistveno boljša naložba kot pa kupovanje kozmetičnih izdelkov, ki nikakor ne dajo želenih rezultatov. Pred menjavo kozmetike je dobro očistiti kožo z globinskim čiščenjem in ji tako zagotoviti karseda učinkovito pot tudi v globje plasti kože.